Analema - słoneczna ósemka

Projekt Macieja Zapióra i Łukasza Fajfrowskiego / Project by Maciej Zapiór & Łukasz Fajfrowski

Aktualności/News:

2018-07-01 13:47:02
NxN
Podczas III Ogólnopolskiego Spotkania Solarografistów w Strzesze Akademickiej 2018 pojawił się pomysł na projekt - zabawę solarkową z walorami edukacyjnymi.
Z doświadczenia wiemy jak bardzo ostateczny wygląd zdjęcia zależy od obróbki i wizji konkretnej osoby. Zatem postanowiliśmy, że zbieramy chętnych i każdy udostępnia pozostałym surowy skan wybranej przez siebie solarki, a pozostali ją obrabiają - każdy po swojemu. Następnie zestawiamy wyniki i prezentujemy je światu.
Do projektu zaprosiliśmy jeszcze kilka osób, tak żeby powstała grupa rozruchowa. Zebrało się nas 10 osób:
Kasia Kozińska, Marzena Kwaśnicka, Asia Sidorowicz, Marek Jasiński, Damian Kępiński, Krystian Vladimir Kleszcz, Piotr Kras, Marcin Lilla, Maciej Zapiór i Łukasz Fajfrowski.
Wyniki naszej pracy są dostępne na poniższej stronie:


Jeśli są chętni, żeby dołączyć, to serdecznie zapraszamy. W tym celu należy napisać na mój email: fajfi@wp.pl i przesłać skan swojej solarki w formacie bmp lub tiff. Ja zaś udostępnię paczkę z naszymi skanami. Dochodząca osoba opracowuje po swojemu nasze zdjęcia, a pozostali opracowują podesłane zdjęcie. Jak wszystko będzie gotowe, to umieszczę to na wspomnianej stronie. Serdecznie zapraszamy!
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Solar-Analema: 
Kiedy solarygrafia spotkała astronomię. 
When solargraphy meets astronomy.

Witamy na stronie projektu Analema - słoneczna ósemka. Poniżej prezentujemy nasze udane zdjęcia analem wykonane metodą solarygraficzną naświetlane codziennie.

Welcome to the website of the Solargraphy Analemma Project. Below we present ours successful pictures of the analemmas recorded exposed every day using solargraphy method. 
Kreator www - przetestuj za darmo